تبلیغات
کهکشان خبر های فوتبال - UEFA best player 2013
تاریخ : پنجشنبه 7 شهریور 1392 | 01:22 ب.ظ | نویسنده : AmirHossein Sadeghi

http://www.tarafdari.com/sites/default/files/contents/user7139/news/thumbnail/nominados-premio-mejor-jugador-uefa-2013-messi-ribery-ronaldo.jpg


 حدود ‌3 ماه پیش اتحادیه فوتبال اروپا، 3 نامزد نهایی دریافت جایزه برترین بازیکن اروپا را اعلام کرد و همانطور که می‌شد پیش‌بینی کرد لیونل مسی، فرانک‌ ریبری و کریستیانو رونالدو در لیست نهایی یوفا باقی ماندند. امشب قرار است یک بازیکن از این لیست انتخاب و به عنوان مرد سال فوتبال اروپا معرفی شود. به همین بهانه عملکرد این‌3 ستاره در فصل گذشته را بررسی می‌کنیم.

کریستیانو رونالدو‌ (رئال‌مادرید- پرتغال) تعداد بازی: 55 ‌بازی گل زده: 55 گل

کریستیانو رونالدو ، ستاره‌28 ساله رئال‌مادرید، چند سالیست که از کسب جوایز معتبر فردی عاجز بوده است. این بازیکن پرتغالی، در سال‌2009 با مبلغ ‌94 میلیون یورو به رئال‌مادرید آمد تا گران‌ترین خرید تاریخ لقب گیرد. او دوران خوبی را در مادرید سپری می‌کند، آمار گلزنی فوق‌العاده‌ای داشته و همواره بهترین بازیکن تیمش بوده است. با این‌ حال، هم عصر بودن وی با اعجوبه تاریخ فوتبال، لئو مسی‌ موجب شکست‌های مختلفی برایش شده است. قهرمانی در سوپر‌جام اسپانیا تنها دستاورد رونالدو در فصل گذشته بود، البته ستاره رئالی‌ها به لطف مصدومیت مسی، با 12 گل زده آقای گل لیگ قهرمانان شد. خیلی‌ها معتقدند ناکامی‌های رئال در فصل گذشته باعث خواهد شد تا رونالدو بازهم در کسب یک جایزه فردی ناکام بماند.

فرانک ریبری (بایرن مونیخ- فرانسه) تعداد بازی: 43 بازی گل زده: 11‌گل

از نظر تعداد گل زده آمار ریبری با رقبایش قابل مقایسه نیست اما باید این را در نظر بگیریم که ریبری در بایرن بر‌خلاف رونالدو و مسی نقش تمام کننده را ندارد و بیشتر در نقش یک سازنده ظاهر می‌شود. بایرن در فصل گذشته‌ با قدرت حاضر شد و به واسطه عملکرد تیمی فوق‌العاده خود، بیشتر حریفانش را به زانو در آورد‌ که در این بین فرانک ریبری که زیدان، اسطوره فوتبال فرانسه او را جواهر فوتبال فرانسه لقب داده‌، نقش کلیدی داشت و توانست به همراه بایرن‌مونیخ به عنوان اولین تیم آلمانی ‌سه‌گانه‌ای ارزشمند کسب کند. بی‌تردید نمی‌توان از‌ 16‌پاس گل ریبری‌ در فصل گذشته به سادگی گذشت که در نتیجه بازی‌های باواریایی‌ها تعیین‌ ‌‌کننده بود. ریبری بدون‌شک یکی از بهترین‌های فینال ویمبلی بود که بارها دورتموند را آزار داد‌ و پایه‌گذار گل‌های تیمش شد تا بایرن برای سومین بار پیاپی در فینال لیگ قهرمانان اروپا شکست خورده نباشد. حال باید دید ریبری که تا‌کنون موفق به کسب عنوان فردی قابل‌توجهی نشده‌‌، می‌تواند به لطف تاثیرش در افتخارات بایرن، در‌30 سالگی به عنوان ارزشمند بازیکن سال اروپا دست یابد.

لیونل مسی (بارسلونا‌- آرژانتین) تعداد بازی:50 بازی گل زده:60 گل

بدون‌شک‌ مسی اگر انتهای فصل را از دست نمی‌داد اکنون بیش از‌60 گل زده بود. 19‌بار گلزنی پیاپی در لالیگا را نباید فراموش کرد. بدون‌تردید‌ لئو در این‌ 3 سال اخیر بر رکورد‌ها حکومت می‌کند و پادشاه رکوردهاست. لئو با یک رکورد تاریخی لالیگا را برده و به دو نیمه‌نهایی رسیده است. به اعتقاد بسیاری در فصل پر فراز و نشیب بارسا این مسی بود که یک تنه بارسا را به نیمه‌نهایی اروپا رساند و در لالیگا با گلزنی‌های پیاپی خود بار اصلی رکوردها را بر دوش کشید. با این حال، مصدومیت مسی در انتهای فصل گذشته، ناآماده بودنش برابر بایرن و موارد دیگری را می‌توان از جمله موانع برنده شدن لئو دانست‌ اما باز هم می‌توان او را مدعی کسب این مقام محسوب کرد.